top of page
Puitfassaadi värvimine ja renoveerimine Puron OÜ
PUR vahuga majade soojustamine. PURON OÜ soojustab PUR vahuga majade fassaadid, seinad, vundamendid, soklid, katused, laed, keldrid ja põrandad

Puitfassaadi värvimine ja renoveerimine

Puitfassaad loob hoonele hubase mulje, annab juurde lisaväärtust, seega on eriti oluline, et hoone välisfassaad oleks esteetilise välimusega. Puitfassaad on ääretult suure ja laia "mängumaaga" siin on oluline jälgida head maitset.
Nii mõnigi on plaaneerinud üldjuhul suvel maja puitfassaadi värvimise. Kuna tegemist on suure ettevõtmisega, nõuab see tavalisest põhjalikku planeerimist ning kalkuleerimist. 
Maja puitfassaad peab igal aastal hakkama saama nii karmi talvise külma kui kuuma suvepäikesega, lõputu vihma ning lugematu arvu külmumiste ja sulamistega. Seepärast on eriti oluline, et fassaadivärv on UV-kindel, külmumiskindel, samaaegselt nii vetthülgav kui veearu läbilaskev (mis tuleb majast seestpoolt). Fassaadivärv peab olema ka tugev, kuna nii vihma, lume kui tuulega ringi lendav tolm ja liiv mõjutavad fassaadi füüsiliselt. Lisaks elanike enda mõju, nagu jalgrattad, pallid, aiatööriistade toetamine vastu majaseina jne.
Sobivaima puitfassaadivärvi valimine sõltub aluspinna karedusastmest ehk sellest, kas tegemist on saetud, peensaetud või hoopis hööveldatud lauaga. Siledale hööveldatud lauale jääb mustus kehvemini külge. Karedamatele laudadele nakkub mustus paremini, aga samuti ka värv. Kui tegemist on saetud lauaga, siis on soovitatav kasutada head kaitset pakkuvat nii-öelda „klassikalist“ puiduvärvi. Oluline on silmas pidada, et värv oleks piisavalt elastne. Teadupärast on puit nii-öelda elav materjal ja seega pidevas muutumises – mängib niiskuse ja temperatuuri toimel. Elastne värvikile liigub koos puiduga, ei pragune ega rebene. 
Hööveldatud sileda laua puhul on soovitatav valida väga hea nakkevõimega spetsiaalne värv, millel on samas õhuke värvikilekiht, et kaunis puidutekstuur jääks aimatav.

PURON OÜ kasutab oma töid teostades NORDICA majavärve ja WOODEX® puiduõli ja -lasuure. Puitmaja fassaadide ja värvimistööd on PURON OÜ professionaalne teenus.
 
NORDICA® MAJAVÄRVID

NORDICA® majavärvidel on kaunid läikeastmed: läikiv majavärv NORDICA® EKO®, poolläikiv NORDICA® CLASSIC ja täismatt NORDICA® MATT. Kui soovite oma kodule kauakestvat kaitset ja määrdumiskindlat pinda, on NORDICA® värvid suurepärane valik. Need sobivad nii uutele kui ka varem värvitud puitpindadele ja neid saab toonida välisvärvi kaardi järgi. Miks valida NORDICA majavärv: 
märkimisväärne ilmastikukindlus; suurepärane toonipüsivus; väga hea veeauru läbilaskvus; pikk hooldusvälp; elegantne viimistlus; mustust hülgav pind; lihtne värvida; hea kattevõime; sobib hooldusvärvimiseks; saab soovikohaselt toonida; vesialuseline

NORDICA majavärvid on välja töötatud taluma põhjamaise kliima heitlikku ilma: vihma, päikesepaistet, kuumust, külma, jääd ja niiskust. Värvkate kaitseb puitpinda ilmastiku eest, vähendab puidu niiskuse kõikumisest tingitud kulumist ja tänu sellele pikendab ühtlasi puitkonstruktsiooni kasutusiga. Värvitud ja korrapäraselt hooldatav puitmaja peab hästi vastu nii ajaproovile kui ka ilmastikuoludele. Peale selle hoiab nõuetekohaselt pealekantud kvaliteetne värvkate mustuse eemal, selle värvitoon püsib muutumatu ning maja saab kauaks kena ja korras välimuse. 
NORDICA majavärvid on toodetud Soomes ja kannavad Soome võtmelipu märki. Kruntvärvil NORDICA PRIMER ja värvil NORDICA CLASSIC on Põhjamaade luigemärk.

WOODEX® puiduõlid ja -lasuurid

Värvimine kaitseb puitpindu ilmastiku eest, vähendab puidu niiskuse muutumisest tingitud reaktsioone ja pikendab puitkonstruktsiooni eluiga. WOODEX®-i sari hõlmab mitmesuguseid vastupidavaid veepõhiseid lahendusi, mis annavad kõikidele välioludes asuvatele puitpindadele läbikumava katte. Seeriasse kuuluvad sobivad tooted kõikide välioludes asuvate puitpindade, sh majade, suvilate, palkmajade, maabumissildade, terrasside, aedade ja aiamööbli, kaitsmiseks ning viimistlemiseks.
Töötlemata puidu puhul on oluline pind esmalt puidukaitsevahenditega kruntida. Puidukaitsevahendid imenduvad puitu ning annavad tõhusa kaitse hallituse, mädanemise ja sinavuse vastu. WOODEX AQUA CLASSIC ja WOODEX PREMIUM kaitsevad ilmastikuolude ja UV-kiirguse eest ning aitavad saavutada soovitud tooni läbikumavate toonide värvikaardist.
Kõik läbikumavad viimistlusmaterjalid, mida kasutatakse välioludes, peaksid olema toonitud. Pigment (st värviosakesed) peatab UV-kiirguse, mis püüab lagundada puidupinna rakke ja neid ühendavat ligniini. Mida rohkem on värviosakesi, seda aeglasemalt puidu pind vananeb. Teisisõnu, mida tugevam ja läbipaistmatum on puidulasuuri toon, seda paremat kaitset see päikese eest pakub. Täiesti värvitu puidulasuur või -lakk ei paku mingit UV-kaitset, mistõttu muutub töödeldud pind sama kiiresti halliks kui töötlemata pind.

bottom of page