top of page

Vundamendi soojustamine PUR vahuga

Updated: Aug 3, 2023

Hoone/maja algab vundamendist, kui tugev, soe ja vastupidav see on, määrab ära suuresti hoone tervise ja käekäigu.

Populaarsust on hakanud koguma uus lahendus – polüuretaavaht ehk PUR vaht. See on materjal, mis koosneb kahest omavahel reageerivast keemilisest elemendist – isotsüonaat ja polüool. Kokku segades loovad need ained ühendi nimega polüuretaanvaht. Täpsemalt on tegemist soojus- ja isolatsioonimaterjaliga, millega täidetakse elamu seintes olevad õhuvahed ning muudetakse maja õhu- ja niiskuskindlaks. EPS ja XPS plaatide kasutamisel jääb alati kohti, kust niiskus ja õhk läbi pääsevad tekitades nii külmasildu. PUR vahu puhul aga seda muret ei ole, sest vaht pritsitakse spetsiaalse masina abil aluspinnale ja nii saavad kaetud ka kõige väiksemad praod ja vahed.


PUR vahuga soojustatud vundament määrab hoone/maja tervise ja käekäigu.
PUR vahuga soojustatud vundament määrab hoone/maja tervise ja käekäigu.

Remontides/renoveerides vanemat elamut või ehitates endale täiesti uut maja on üks olulisemaid ettappe korrektne vundamendi soojustamine. Soojustamata vundament jahutab põrandaid, tekitab elamus kondensaati ja niiskust, mistõttu tekib hallitus ja niiskuskahjustused. Külmematel perioodidel tekib soojustamata vundamendi tõttu ka külmakahjustused, sest kogunenud niiskus külmub ja paisub, mistõttu vundament praguneb, maja konstuktsioon vajub, fassaad saab kahjustada ja pikemas perspektiivis kahjustub kogu elamu konstruktsioon. Seetõttu on ülimalt oluline vundamendi rajamisel pöörata piisavalt tähelepanu soojuspidavusele ja niiskuskindlusele. Siinkohal on mõistlik appi võtta ekspert, sest ebakvaliteetse töö puhul on maja maa-alust osa hiljem keeruline ja kallis parandada või ümber teha.


PUR vahuga majade soojustamine. PURON OÜ soojustab PUR vahuga majade fassaadid, seinad, vundamendid, soklid, katused, laed, keldrid ja põrandad.

Recent Posts

See All

Comments


Commenting has been turned off.
bottom of page